Au, çfarë goli! Gaitan shënon me thembër nga ajri (video)

Argjentinasi, Nicolas Gaitan i Benficës ka shënuar një gol të bukur duke iu bërë konkurrencën edhe futbollistëve më të mëdhenj, të paktën kur bëhet fjalë për shënimin e golave atraktiv. Gaitan në ndeshjen kundër Estorilas ka shënoi gol të rrallë i cili në fund të vitit sigurisht do të konkurroj për golin më të mirë të vitit 2013. Argjentinasi në minutën e 37 e ka pritur i gatshëm topin nga goditja nga këndi dhe në mënyrë elegante në ajër me thembër e ka dërguar topin në rrjetën e vendasve. (ORAinfo)